TEDxKadıköyAnadoluLisesi, biletino, TEDxKadıköyAnadoluLisesi2019

TEDxKadıköyAnadoluLisesi

Başlangıç
  • 12
  • Mayıs

    Cumartesi

  • 10:00

Bitiş
  • 12
  • Mayıs

    Cumartesi

  • 17:00

Kadıköy Anadolu Lisesi

Caferağa Mah. Dr. Esat Işık Cad. No: 68 Kadıköy

TEDxKadıköyAnadoluLisesi2019

TEDxKadıköyAnadoluLisesi

TEDxKadıköyAnadoluLisesi

Etkinlik Detayları

ÖNEMLİ BİLGİLENDİRME

Etkinliğimiz 14-20 yaş arasındaki lise ve üniversite öğrencilerine hitap etmektedir.

TEDxKadıköyAnadoluLisesi; kâr amacı gütmeyen, Kadıköy Anadolu Lisesi öğrencilerinden oluşan bir topluluktur.

Etkinlik Kadköy Anadolu Lisesi içinde bulunan Maarif Kültür Merkezi'nde gerçekleşecektir.

TEDxKadıköyAnadoluLisesi, etkinlik içerisinde değişiklik yapma hakkını saklı tutar.

Bilet fiyatına etkinliğin tüm ikramları ve hediyeleri dahildir.

Satın alınan biletlerde iade veya iptal yapılamaz.

TED Nedir?

TED (İngilizce: Technology, Entertainment, Design), her iki yılda bir Kaliforniya, Monterey'de düzenlenen bir konferanstır. Bu konferansın varoluş amacı, farklı alanlardaki ileri derecede bilgi sahibi kişilerin bilgi alışverişine zemin oluşturmak ve "Paylaşmaya Değer Fikirler"i yaymaktır. İlk olarak 1984 yılında hayata geçirilen fikir, 1990 yılına kadar yaşanan kesintinin ardından aralıksız devam etmektedir.

TEDx Nedir?

TEDx ise “paylaşmaya değer fikirler”in dile getirildiği yerel programdır. TED, “Paylaşmaya Değer Fikirler” anlayışıyla, kişiler ve organizasyonların TED benzeri kendi yerel etkinliklerini yapabilmeleri için TEDx’i yaratmıştır. TEDx ismindeki “x” bağımsız organize edilen TED etkinlikleri anlamına gelir.

TEDx@Youth Nedir?

TEDx@Youth, TED’in 18 yaş altı öğrenciler için önerdiği lisans türüdür. Bu lisans, diğer lisans türlerine göre daha fazla yaratıcılık içerir. Bir TEDxYouth etkinliği, diğer TED etkinlikleriyle aynı formattadır ve aynı kurallara uymakla yükümlüdür. Tek farkı, organizasyonda görev alan herkesin öğrenci olmasıdır. TEDxYouth etkinliğinde dinleyici sayısının yüzü (100) aşmaması gerekir.

TEDxKadıköyAnadoluLisesi:

"Evrende Bir Nokta: Dünya" temamızla karşınızdayız!

Evrende küçücük bir noktadır dünya; insanoğlu ise adeta bir yıldızdır yıldızların arasında. Hızla akıp giden zamanda, yolun değil de varılacak noktanın önemli olarak atfedildiği bir koşuşturmacanın içindeyiz. Önemli sandığımız birçok şeyin aslında çok da önemli olmadığı dünyamızda dikkatimizi yola vermek adına hayatlarımızı yavaşlatıyor, odaklanıyor ve edindiğimiz deneyimlerle sadece kendimize değil başka hayatlara da dokunabilmeyi amaçlıyoruz. Evrende küçük bir nokta kalmamak, ışıldayan bir yıldız olabilmek, geceyi daha güçlü aydınlatabilmek için 12 Mayıs'ta sizlerleyiz.

Gelişmelerden haberdar olmak için Instagram sayfamızı, detaylı bilgi almak almak için web sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Yorumlar