Product Camp: Uçtan Uça Ürün Yönetimi ve Deneyim Tasarımı Semineri, biletino, INVERTIV

Product Camp: Uçtan Uça Ürün Yönetimi ve Deneyim Tasarımı Semineri

Başlangıç
  • 3
  • Temmuz

    Salı

  • 19:00

Bitiş
  • 3
  • Temmuz

    Salı

  • 21:00

Product Camp: Uçtan Uça Ürün Yönetimi ve Deneyim Tasarımı Semineri

Etkinlik Detayları

Jobs To Be Done, Agile, Lean, MVP, Design Thinking... bunca faydalı metot varken halen nasıl yazılım projelerinin %70’i başarısız olabiliyor? Ya da elimizdeki inanılmaz veri ve bilgi kaynağına rağmen nasıl oluyor da girişimlerin en büyük başarısızlık sebebi ürüne kimsenin ihtiyaç duymaması olabiliyor? Çünkü dijital ürün geliştirmek son derece belirsiz, karmaşık, yeni ve dinamik bir iş.


Bu belirsizliği alt etmek için ürün geliştiren ekiplerin entegre, işbirlikçi ve esnek olması gerek. Böyle bir yaklaşımı da ancak ürün odaklı bir süreç sağlayabilir. Çünkü ürün hem firmanın hedeflerine erişmesini, hem çalışanların tatminini hem de müşterilerin beklentilerini karşılayan yegane şeydir. İyi bir marka, finans gücü, pazarlama yetenekleri, kuvvetli bir mühendislik... bunların hiçbiri ürün hayata geçmediği sürece değer yaratamaz. Değer yaratmak için doğru ürünü doğru şekilde geliştirmek gerekir.

Bu ücretsiz etkinlik ile uçtan uca ürün yönetimi ve deneyim tasarımının temel bileşenlerini uygulamalar ile tecrübe edeceksiniz. 

Uçtan uca süreç INVERTIV'in patent sürecindeki 5 D's of PMUX framework'ü üzerinden incelenecek. Bu framework ürün yönetimi ve deneyim tasarımını aşağıdaki 5 başlıkta birleştirir.

1. Destination: Ürün stratejisi bileşeni.
2. Discovery: Problem - Çözüm uyumu bileşeni.
3. Definition & Design: Problem - Çözüm tanımından üretime uygun tanım ve tasarımların yapıldığı bileşen.
4. Development: Ürün geliştirme süreci bileşeni.
5. Data & Optimization: Tüm süreç boyunca veri üretimi, kullanımı ve veriden yola çıkarak yapılacak iyileştirmeleri kapsayan bileşen.

Etkinlikte bu 5 bileşeni uygulamalar eşliğinde keşfedeceksiniz.

HEDİYE: Etkinlik katılımcıları Product Camp'in ilk workshop'ı "3 Adımda Eşsiz Ürün Stratejisi Oluşturma"da geçerli %10 indirim kazanacaklar.

Eğitmen Akar Şümşet Hakkında

INVERTIV'in ( invertiv.com ) kurucusu Akar Şümşet yaklaşık 10 yıldır dijital ürün tasarımı, yönetimi, kullanıcı deneyimi tasarımı, oyunlaştırma, girişimcilik ve girişim hızlandırma üzerine çalışmaktadır. Turkcell, Vodafone, Akbank, Comodo, Coca Cola gibi firmalara danışmanlık vermiştir.. Emlakjet'in iLab'e geçişi sonrası ürün ve ux ekibini yönetmiştir. Ekibiyle, sayfa gösterimini %25, ana dönüşüm oranını %100 arttıran ürünler geliştirmiştir. Clearsettle’da e-wallet, payment gateway, merchant API, internal CRM ürünlerini geliştiren PM ve UX ekiplerini yönetmiştir. Uluslararası konferanslarda (World Usability Congress, UX Alive) ve  UX Collective ve Smashing Magazine gibi mecralarda konuşmakta, yazmaktadır. ProductTank İstanbul'un kurucu organizatörüdür. Product management, product design, product development, ux design, innovation, intrapreneurship, gamification, startup incubation & acceleration alanlarında eğitim ve danışmanlık vermektedir.

Yorumlar