Mimarlar ile Mimarlık Dışında 01, biletino, The Circle

Mimarlar ile Mimarlık Dışında 01

Başlangıç
  • 10
  • Kasım

    Cumartesi

  • 15:00

Bitiş
  • 10
  • Kasım

    Cumartesi

  • 18:00

The Circle

Tomtom Mahallesi Tercüman Çıkmazı No:16/1-1 Beyoğlu İstanbul

The Circle

Mimari ve tasarım odaklı komünite platformu

Sanat

Mimarlar ile Mimarlık Dışında 01

Etkinlik Detayları

MİMARLAR İLE MİMARLIK DIŞINDA

Mimarlık birçok disiplini içinde barındıran bir kavram. Mekan tasarlamak demek, içindeki yaşama yön verebilmek, yaşanacak anlar için ortam oluşturmak demek… Yani yaşamın her alanı ile birebir ilişki kurmak zorunda olan bir meslek alanı. Bir mimar sadece malzemeleri bir araya getirip bir bina yapmaz, bir yaşam stili önerir her projesiyle. Bunları yaparken beyninin hiç durmadan fikir üreten bir bölümü çalışır, yaratıcı düşünme biçimini kendi kimliğinden ayıramaz. Yemek yaparken bile içine değişik bir malzeme katmaya engel olamamak, eline aldığı hamuru heykele çevirebilmek, kağıt ve kalemle buluştuğunda elleriyle düşünmek, boya gördüğünde hemen renklerle oynamaya başlamak yaratıcı beyinin doğal davranış biçimidir.

‘Mimarların ile Mimarlık dışında’ workshop serisinde, tam da bu alana giriyor, mimarların değişik yönleriyle tanışıyoruz. 

İlk etkinliğimiz Arketipo Mimarlık kurucularından Esin Sözer Kalender ile Yaprak Boyama Workshop’u.

Esin’in tanımıyla :

Yaprak Sanatı

 

Kuru yapraklar sanat eserine dönüşüyor..

Doğada yürürken defalarca gördüğümüz hatta bazen üzerine basıp geçtiğimiz, hayatımızın içinde yer alan kuru yapraklar aslında tabiatın bize armağan ettiği birer organik tuvallerdir..

Kuru yapraklar ile çeşitli teknikler kullanarak çok güzel sanat eserleri yapabiliriz.

Yaprak sanatı her yaştan insanın yapabileceği, modern, yaratıcı, erişilebilir ve aynı zamanda bizi doğaya yakınlaştıran çok zevkli bir çalışmadır..

Biraz hayal gücü ve denemeler işe inanılmaz güzel sanat eserleri yapabileceğimiz bu yaprakları istersek çerçeveleyip duvarlarımıza asabilir, istersek hediye edebilir ya da davetler veya evimizde dekoratif olarak da kullanabiliriz..

 

Sizleri 10.Kasım Cumartesi günü saat 15:00-18:00 arasında The Circle’da hep birlikte yaprak boyama yapmaya davet ediyoruz.

Yorumlar