3D Printing in Action, biletino, ATÖLYE

3D Printing in Action

Başlangıç
  • 23
  • Ocak

    Çarşamba

  • 17:30

Bitiş
  • 23
  • Ocak

    Çarşamba

  • 20:30

ATÖLYE

Silahşör Caddesi, Birahane Sokak, No:1, Bomontiada

ATÖLYE

Transdisciplinary Innovation Platform

3D Printing in Action

Etkinlik Detayları

3 boyutlu yazıcılar hayatımızın her alanına farklı şekillerde girmeye başladı, ve biz bu cümleyi her yerde okur olduk. Peki 3 boyutlu yazıcıların kendi gündelik hayat akışımızı nasıl değiştirebileceğinin gerçekten farkında mıyız?

Bu teknolojiyi gündelik hayatta karşılaştığımız problemleri çözmek için kendimiz başkasından destek almadan nasıl kullanabiliriz? 3 boyutlu basım teknolojisini hem teorik hem de pratik olarak ele aldığımız bu workshop'ta bu soruların peşinden gidiyoruz. 3 boyutlu baskı uygulamalarını yakın çevremizdeki problemleri çözmek için kullanarak, tanımlanan bir probleme getirdiğimiz çözüm önerilerini 3 boyutlu modelleyip üretiyoruz.

Katılımcıların 3 boyutlu modelleme ve baskı konularında tecrübesi olması beklenmemektedir. Bu teknolojiyi gündelik hayatına daha yakın kılmak isteyen herkes workshop katılımcısı olabilir. Biletler Biletino‘da.

* Katılımcılar workshop sonrasında basımı yapılacak modelleri yanlarında götürebilirler.
* Etkinlik dili Türkçe’dir.
* Katılımcıların workshop için yanlarında bilgisayar getirmeleri beklenmektedir.

//

3D Printers are close to being ubiquitous technologies. But are we really aware of how 3D Printers are capable of?
How can we use this technology to solve everyday problems?

We are going to try to give answers to these questions and study 3D printing technology both theoretically and practically. We are going to use 3D printers to solve everyday problems in our immediate environment by identifying, modelling and printing solutions to these problems.

The participants are not expected to have experience in 3D modelling and printing. Anyone who wants to make this technology closer to their daily lives may be participants of the workshop. Tickets can be bought from Biletino.

* Participants can take the models to be printed with them after the workshop.
* The language of the event is Turkish.
* Participants are expected to bring their laptops with them for the workshop.

Yorumlar