Hayır Demenin Hafifliği..., biletino, Sezer Aksoy'la Empati Kürleri

Hayır Demenin Hafifliği...

Başlangıç
  • 22
  • Ocak

    Salı

  • 19:30

Bitiş
  • 22
  • Ocak

    Salı

  • 22:30

Container Atelier

Türkali Mah. Yeniyol Sk. 13 Num.

Sezer Aksoy'la Empati Kürleri

Gel bi EMPATİ KÜRÜ de sen al...Rahatla...

Hayır Demenin Hafifliği...

Etkinlik Detayları

Barış ve huzur için iki ana önkoşul, kişisel sınırlarımı tanımak ve sınırlarıma girildiğinde öz-savunma yapabilmektir.

Her davranışımın ardındaki motivasyon yaşamda varolmamı sağlayan, beni canlı tutacak ihtiyaçlarımdır.

Yıllardır dile getiremediğim "HAYIR" ların dayanılmaz ağırlığı, diğer bir şeye EVET derken ardında karşıladığım İHTİYAÇLARIMI görebilirsem hafifler miydi acaba?

“Hayır" diyemedim yine…diyorsan gel, içini aydınlatıp ferahlatacak "Hayır" lara birlikte bakalım.

Kolaylaştırıcı: Sezer AKSOY


Bilgi ve Kayıt için;
Asuman Özdemir
containercontact@gmail.com
0505 454 61 00
0535 979 49 44

Katılım Katkı Payı: 75 TL

SEZER AKSOY : Şiddetsiz İletişim Eğitmeni / Kolaylaştırıcı / Empati Koçu

ODTÜ İşletmecilik Bölümünden 1986 yılında mezun oldum. İş hayatına TC Merkez Bankası ‘Bankalar Gözetim uzmanı olarak başladım ve ardından Türkiye İş Bankası’nda ‘Ekonomik Araştırmalar Uzmanı’ olarak çalıştım. 1990 yılında bir İstanbul sevdası uğruna bankacılık sektöründen ve doğup büyüdüğüm Ankara’dan ayrılarak I-Bimsa’da ‘Finansal ve İnsan Kaynakları Sistemleri’ Danışmanlık bölümünde Sabancı şirketlerine sistem uygulama danışmanı olarak yoluma devam ettim. 1996 yılında bir Dünya Bankası projesine katılarak aldığım yönetim danışmanlığı sertifikasıyla Karum Danışmanlık ve Dış Ticaret Ltd şirketini kurarak bugüne değin süregelen girişimcilik serüvenime başladım. Bu süreçte özellikle KOBİ’lerin yerel ve uluslararası rekabet güçlerini artırmak amacıyla pek çok proje tasarladım ve uyguladım. Halen Uluslararası Ticaret Merkezi’nin sertifikalı danışmanıyım ve çeşitli uluslararası projelerde de yer aldım. Kadın Girişimciliği’ni destekleme konusuyla ilgili çeşitli projeler gerçekleştirdim. KAGİDER (Türkiye Kadın Girişimciler Derneği), WeCONNECT International ve Global Kadın Liderler Network (GWLN) üyesiyim.

Karum Danışmanlık firmasıyla KOBİ’lerin ve çeşitli banka, finansal kurum ve kurumsal şirketlerin yönetici ve çalışanlarına yönelik iş yönetim modeli, iş geliştirme, pazarlama ve satış, etkili iletişim, ekip oluşturma, problem çözme gibi çeşitli konularda eğitim programları tasarladım ve sundum. EATA (European Association for Transactional Analysis) tarafından düzenlenen Transaksiyonel Analiz eğitimlerine katıldım.

Şiddetsiz iletişimle yolum 9 yıl önce kesişti ve bugüne değin çeşitli yerel ve uluslararası çeşitli ‘Şiddetsiz İletişim’ eğitim programlarına katılmaya devam ediyorum. Şiddetsiz iletişim sertifika süreci eğitimlerini tamamladım.
Nisan 2017’de Polonya’da yapılan 16 ülkeden yaklaşık 60 okul yöneticisi ve öğretmenin katılımlarıyla gerçekleşen “Life Enriching Education Laboratory- LEE Lab”e katılarak şiddetsiz iletişimin okullardaki uygulamalarına ilişkin bilgilenme ve ilham alma olanağı buldum. ‘Bu Okulda Barış Dili Konuşulur.’ Programını geliştirdim ve ODTÜ GV Okullarında, TED Kolejlerinde uygulamasına halen devam etmekteyim.

Dünyada giderek artan şiddeti azaltmaya yönelik bireysel bir çaba olarak, BARIŞ DİLİ MERKEZİ projemi hayata geçirerek şiddetsiz İletişim programının bir uyarlaması olan ‘Barış Dili’ eğitimlerini kurumların ve bireylerin ihtiyaçlarına özel geliştiriyorum ve uyguluyorum.

Yorumlar