ArchCAREER Zirvesi, biletino, ArtITU Sanatsal Bakış Kulübü

ArchCAREER Zirvesi

Başlangıç
  • 5
  • Nisan

    Cuma

  • 11:00

Bitiş
  • 7
  • Nisan

    Pazar

  • 17:00

İTÜ Maçka Kampüsü, Mustafa Kemal Amfisi

Harbiye, Maçka Cad. 34367 MAÇKA/İstanbul

ArtITU Sanatsal Bakış Kulübü

Etkinlik ArtITU Sanatsal Bakış Kulübü tarafından düzenlenmektedir

ArchCAREER Zirvesi

Etkinlik Detayları

Auguste Perret'ye göre " Mekanı düzenleme sanatı.";
Alvar Aaolto'ya "Değersiz bir tuğlanın altın bir tuğlaya dönüşmesi.";
Hans Hallein'e göre " İnsanın bedeniyle ve ruhuyla kendini anlatması.";
Le Corbusier'ye göre "Işık altında bir araya getirilen kütlelerin, ustalıklı, doğru ve görkemli oyunu."
Mimarlık, uçsuz bucaksız, tek tanıma sığmayan, her noktaya değen her alana temas eden; Mimarlık, alanlar birleşimi. ArchCAREER, Mimarlık'ın kendi içerisinde ve diğer disiplinlerle bir araya geldiği noktalarda yer alan kişiler ile Türkiye'nin dört bir yanından gelecek öğrencileri bir araya getiren Mimari ve Tasarım Zirvesi.


Türkiye’nin dört bir yanından gelecek olan katılımcılarıyla, her biri kendi alanlarında ve farklı alanlar arasında uzun süreli yollar almış ve bu yolda çeşitli başarılar elde etmiş konuşmacıları bir araya getirmeyi planlayan ArchCAREER Zirvesinin  temelinde üç farklı fikir yatıyor.
                Mimarlık: düşlediğinin tasarıma dönüşmesi.

                Tasarlamak: eseri, bağlamı, detayı, anı, hissiyatı; biçimlendirmek, işlevlendirmek, hayata geçirmek.

                 Kariyer: bugüne kadarki birikimlerinin sana doğru geldiği, emekle, azimle, zamanla elde edilen.

      Bu  kavramları bir araya getiren “Kendi Kariyerini Tasarla” fikriyle katılımcılarımızın konuşmacıların tecrübelerinden ve sponsorlarımızla kurdukları iletişim aracılığıyla katılımcıların kendi kariyerlerini tasarlamalarını amaçlıyoruz.

     "Biz iş yaratmıyoruz. Ben bizim birer kaşif olduğumuza inanıyorum." diyerek Mimarlar'ın başta kendileri olmak üzere; bulundukları çevreyi, nesneleri, tüm bunların bağlamını ve daha nicesini keşfedenler olduğunu dile getiren Mimar Glenn Murcutt'a kulak veriyor, “Kendini Keşfet” fikriyle ArchCAREER kapsamında katılacakları atölyelerle bilmedikleri, daha önce ulaşamadıkları ancak aslında tasarımlarının temelini oluşturacak yönlerini keşfetmelerini amaçlıyoruz.

      Görmenin, gördüğünü fark etmenin; algılamanın, algılama biçiminin; düşünmenin, düşündüğünü aktarabilmenin ve hayal edebilmenin, hayalini gerçekleştirebilmeyle oluşturulan Mimarlık için, Mimarlık’a dair her şey için Mimarlık’ın farklı disiplinlerle olan ilişkilerinin üzerine eğiliyor, “ Bakışını Genişlet” fikir akımıyla katılımcılarımıza farklı yönleri sunmayı amaçlıyoruz. 

Tıpkı Mimarlık mesleğinde olduğu gibi en ince ayrıntıların dahi tasarlandığı, konuşmacılar, katılımcılar ve sponsorlarımızın en iyisi için ArtITU Sanatsal Bakış Kulübü üyelerinin sabah akşam çalışmasıyla ortaya çıkan, Türkiye’de öğrenciler tarafından yapılan ilk büyük etkinlik olan, ArchCAREER Mimarlık ve Tasarım Zirvesi’ne hepinizi bekliyor, 5-6-7 Nisan tarihlerinde İTÜ Maçka Kampüsü Mustafa Kemal Amfisi’nde görüşmek üzere diyoruz!

KATILIMCILARIMIZ:

*Mehpare Evrenol

*Murat Germen

*Ömer Selçuk Baz

*Selçuk Avcı

*Filiz Sızanlı

*Doğan Hasol

*Oya Akman 

*Uğur Tanyeli

*Akın Nalça

*Melike Altınışık-Hasan Sıtkı Gümüşsoy

*Yakup Hazan

ve daha pek çok  uzman konuşmacı....

Yorumlar